KONST / Litografier / Litografi 16406169

nr 1640 6169

Siri Rathsman

(1895-1974), Sverige

Litografi, Figur. Signerad, numrerad 4/5, daterad 1949. Bildmått: 58x50 cm, yttermått inklusive ram: 73x59 cm

Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 september 2024
kl 20:55:58

2/9 20:21:37 1      Vinnande bud

Siri Rathsman

Läs mer om Siri Rathsman